Loading...
Doğalgaz Faturasını Düşürmenin Yolları 2017-06-03T13:58:18+00:00

Doğalgaz faturanızın en büyük etkeninin kombiniz olduğunu biliyor muydunuz?

Uygun Kombi Bulun

Konutlardaki tüm ısı kaybının %15 i pencere ve kapılardan olmaktadır.

Çatınızdaki ısı kaybınız %20 civarındadır.

Klasik kombilere nazaran % 15 daha verimli olan yoğuşmalı kombiler bu sebeple daha az yakıt tüketmektedir. Aradaki fiyat farkını da birkaç yıl içerisinde çıkarmaktadır.

Size Uygun Kombiyi Şimdi Bulun

Sistemlerinize zaman ayarlı termostat monte ettirdiğinizde veya zaman ayarlı termostatı bulunan cihazlar kullandığınızda gaz tüketiminiz optimize olacaktır.

Sıcaklığın içeride kalması için geceleri perdelerinizin örtülü olması büyük enerji tasarrufu sağlar. Pencerelerinizden güneş çekildiği zaman perdelerinizi kapatınız.

Radyatörleri mobilya ve benzeri eşyalar veya perdeler ile engellemeyip, kapatmayınız. Radyatörler örtülürse yakıt tüketimi %15 artar.

Peteklerde bulunan havaların alınması, su kaçaklarının giderilmesi tesisatınızın verimliliğini artırıyor.

Radyatörlerin önüne ısının perde ile cam arasında kaybolmasını engellemek için ısı yönlendiricisi konulup ısının odaya yayılması sağlanabilir.

Gece-gündüz ısınan evleri yüzde 50-55 nemlendirilmeli, 18 derece ısınan bir odanın nemlendirilmesi ile hissedilecek pratik konfor sıcaklığı 20 derecenin üstünde olacaktır. Nemli hava sıcaklığı daha iyi tutacak, buharlaşma azalacağından vücut daha az ısı kaybedecektir.

Eğer inşaat aşamasında duvarlara yalıtım yapılmamışsa radyatör arkası yalıtımını prefabrik folyo kaplı polietilen levhalarla kolayca yapılabilir. Bu durumda ısının odaya yayılmadan önce dışarıya çıkmasını önlemiş olacaktır.

Kış aylarında odalarda mümkün olduğunca çamaşır kurutmayın.

Verimli kullanımda oda sıcaklığının 19 derecedir ve 1 derecelik fark yakıt tüketiminde yüzde 6 tasarruf sağlar.

Güney cephesindeki pencerelerden gündüzleri güneş girmesi sağlanmalı; geceleri ise ısı kaybını azalmak için bu pencereler kalın perde ve panjur ile mutlaka kapatılmalıdır.

Her yıl kış aylarına girerken periyodik olarak radyatör temizliği ve kombi bakımını yaptırmak gerekiyor

Bize Ulaşın, Ücretsiz Keşif Yapalım

Ücretsiz Keşif ve tam anlamıyla ekonomik kombi teklifimizi almak için bize ulaşın

İsminiz *
Soyisminiz *
E-mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu

Mesajınız